Game_blog


Battlefield 1942 Patch 13.3.2003 | PatchEA vydali novej patch pro multiplayrovou řežbu Battlefield 1942 od Digital Illusions ve verzi 1.31. Tato verze patche opravuje pár chyb, například kolize objektů, problémy se zvukem a klientskou opravu, která umožňovala některým hráčům vidět skrz zeď :-). Patch si můžete rovnou stáhnout, nebo si přečíst více inforamcí na Fileplanet.


Hraní her po Korejsku 13.3.2003 | RozhovorJako část zpravodajtví z GDC v San Jose, vydal Gamespy celkem zajímavej článek o hraní online her v Koreji. Kromě toho, že v Koreji mají naprosto normálně rozšířený rychlý širokopásmový připojení k internetu je tam hraní her pokládáno za velmi populární koníček. Důkazem toho je i uspořádání World Cyber Games právě v Koreji. Celý článek...


Budoucost No One Lives Forever 2 13.3.2003 | NovinkyNa GDC bylo poodhaleno něco z budoucnosti hry No One Lives Forever 2 (další info), v loňském roce kritiky uznávané FPS střílečce od Monolithu a Sierry. V článku se píše, že další datadisky budou zaměřeny hlavně na multiplayer s klasickými módy jako Detahmatch, Team Deathmatch a novinkou s názvem Doomsday. V Doomsday budete muset pro vítězství sebrat tři části zařízení rozmístěné po mapě a dobravit je na svojí základnu, což je vlastně obdoba Capture the Flag. Brzy taky budou vydány editory s dokumentací jako komerční rozšíření. Obě tyto vylepšení budou pravděpodobně vydány ještě tento rok.


Představení Black and White 2 12.3.2003 | NovinkyNa Game Developer Conference, o ktrerý píšu víc trochu níž a která skončila 9.3., představil dneska hlavní muž Lionhead Studios, nyní už celkem známý Peter Molyneux hru Black and White 2. Pokračování prvního božího dílu z roku 2001 bude mít opravenu většinu nedostatků z prvního dílu - špatný příběh, chybový interface hry, ovládání kamery a další. Prvního dílu se brzy prodají 2 miliony kopií, takže se dá mluvit o slušném úspěchu. Molyneux představil např. nový způsob stavění budov a zdí kolem měst, nové enginy pro vodu a terén, které dokáží zobrazit velmi mnoho detailů. Nakonec se dostalo i na nové obrovské potvory jako je černá ekelná gorila. Vlasy těchto hlavních zvířat jsou velmi detailní a tyto potvory můžou nosit ostaní členy vaší "armády". Další předvedení hry je plánováno na květnové E3, ale vydání hry je zatím v nedohlednu.


Elder Scrolls III: Bloodmoon Interview 12.3.2003 | RozhovorPokud jste fanoušky podařeného a hlavně rozsáhlého RPG Morrowind, můžete si přečíst rozhovor s Ashley Chengem z firmy Bethesda Softworks, o dalším, už druhým datadiskem k Morrowindu. Bude obsahovat jeden nový ostrov, kde narazíte na nová prostředí: lesy a sněžné vánice. Setkáte se tady s mnoha novými národy a budete moci najít spousta zajímavých předmětů. Více info na homepage hry.


Aquanox 2 preview 12.3.2003 | PreviewServer Loadedinc vydal preview na hru Aquanox 2. Tato pod-vodní střílečka od Massive Development by měla být vydána ještě tento nebo maximálně přísští měsíc. Ovládání korábů bude klasicky jako ve FPS hrách: myš + klávesnice. Propracovány mají být hlavně bitvy, které budete moci hrát ve dvou módech. Více na Loadedinc.


Moto GP 2 screenshoty 12.3.2003 | ScreenshotyTHQ a Climax vydali přes 40 nových screenshotů z připravované hry Moto GP 2 (homepage). Tyto motorkové závody budou ztvárněny podle skutečných závodů Grand Prix. Budete moci závodit na některé z 16 skutečných tratí na celém světě na všech motorkách a se všemi závodníky ze sezóny 2002. Moto GP 2 nabídne 8 rozdílných módů závodění a jeho vydání se plánuje na květen 2003


Republic: the Revolution preview 12.3.2003 | PreviewNa Gamespy vydali preview pro hru Republic: the Revolution (homepage), plánovanou dlouho vyvíjenou strategii, kterou vydá neznámá firma Elixir Studios pod hlavičkou Eidosu. Hra je trochu podobná The Sims, Mafii a Tropicu, z každý z těhto her má něco. Děj se odehrává zhruba 20 let zpátky ve vývoji Země a vy jste posazen do role vlády, která musí celou republiku řídit. Když se lidem nebude vaše panování líbit, klidně se zbouří, takže budete muset najít správnou rozvnováhu mezi přísností a svobodou občanů. Hra se rozkládá na třech obrovských oblastech, kde chodí velké množství lidí a žijí svoje životy. Na začátku budete startovat v malém městečku a postupně budete městečko měnit v megapolis. Dočkáme se prý někdy na podzim.


Patch pro Mech Warrior 4 12.3.2003 | PatchFirmy Cyberlone a FASA vydali nový patch pro hru MechWarrior 4: Mercenaries. Patch opravuje anglickou verzi jejich posledně vydané hry s Mechy na verzi "Point Release 1". Patch má velikost 5,2 MB a opravuje množství změn a vylepšení pro tuto hru. Stahovat můžete ze stránek Microsoftu nebo z Fileshacku.


Update pro Ad-Aware 11.3.2003 | SoftwareUrčitě už jste slyšeli o programu Ad-Aware, který bojuje proti spywaru na vašem počítači. Nedávno vyšla verze 6.0, která detekovala spousta nových modulů. Jestli program ještě nemáte, určitě stahujte od Lavasoftu, vřele doporučuju. Protože se ale spyware rozšiřuje neuvěřitelně rychle, je potřeba vydat jednou za čas aktualizaci. Nová verze Ad-Aware vám umožňuje stáhnout si update přímo z programu přes funkci web updater, ale vy si můžete stáhnout poslední aktualizaci přímo tady. Po tomto updatu program rozpozná i spyware jako je Mainpean, Unified Dial-In System (Bloiscom), Hot Connector, GoIndirect, Deepthroat Trojan, LOP.com a IGetNet. Soubor stačí rozbalit do adresáře s Ad-Aware a program restartovat.


Playstation 3 ještě letos? 11.3.2003 | KonzoleNa Hannes webu o konzolích téměř nepíšu, ale tady udělám vyjímku. Podle amerického serveru Bloomberg by mohl Sony uvést Playstation 3 do prodeje ještě ke konci tohoto roku. Ovšem pouze v Japonsku, další země si ještě trochu počkaj. PS 3 bude používat naprosto odlišný čip od čipu PS2, který bude vyrábět společnost Toshiba. Čip, pracovně nazvaný Cell je ale stále ve vývoji, řekla Molly Smith - tisková mluvčí Sony. Uvidíme jak to dopadne.


Demo Warrior Kings Battles 11.3.2003 | StrategieFirmy Empire Interactive a Black Cactus Games vydaly první hratelné demo hry Warrior Kings Battles (homepage). Můžete si vyzkoušet tuto 3D real-time strategie, která teprve vyjde. Demo obsahuje tutorial se čtyřmi misemi a skirmish modem. 224 megabajtový soubor si můžete stáhnout z ftp.


Nadupanej server 10.3.2003 | HardwarePři toulkách na internetu jsem narazil na jeden zajímavej obrázek pěkně nadupanýho serveru. Každej kdo si čte tyhle stránky určitě přišel do kontaktu s počítačem a možná jste ho někdy viděli i zevnitř :-], ale něco takovýho asi hned tak neuvidíte. Jak jsem to tak počítal, jsou tam 4 procesory, 16 pamětí, 4 chladiče, pár PCI karet a to všechno na deskách pro AMD.


Generals Patch 1.4 10.3.2003 | StrategieNa PlanetCNC uveřejnili dopis od Harvarda Bonina (producent hry) pro všechny hráče Command & Conquer Generals (recenze, download, screenshoty), který informuje o tom, že v pondělí nebo v úterý vyjde novej patch ve verzi 1.4. Autoři prý našli několik drobnejch chyb, který bude patch opravovat a nyní ho testují.


Game Developer Conference 10.3.2003 | NovinkyNa GDC (Game Developer Conference), celkem zásadní akci jak pro hraní, tak vývoj počítačů, kde je spousta herních firem, ATI a NVIDIA, kteří představují svoje nové grafické karty se děje spousta důležitých věcí. Na Homelanu si můžete prohlídnout obrázky přímo z místa konání. Na Gamespy je dokonce konferenci věnovaná celá sekce, takže tady se dozvíte nejčerstvější novinky. Něco vám napšu taky já:

Vesmírná hra Homeworld, která v době svého vydání docela bodovala, se dočká dalšího pokračování s názvem Homeworld 2. Hru vyvíjí firma Relic Software a vývoj se nyní nachází ve fázi alfa verze. Jeho vydání je plánováno do několika měsíců, až se hra pořádně otestuje a opraví se chybky. Relic soft. vidí jako možný měsíc červen. Více info na Gamespy. Byla také založena domovská stránka hry.

Další oznámenou hrou je celkem nechutnej Postal 2. Jestli jste hráli první díl, určitě víte že krve a násilí se v této hře rozhodně nešetří. Hra byla prodávána až od 18 let. Hra bohužel nebude obsahovat multiplayer. Plánovány ksou rozlehlé lokace, propracované budovy, a detailní textury. Zajímavě vypadají také efekty - výbuuchy, střelba a další. Ovšem o míře násilí a tím pádem i o etické části hry si musí udělat názor každý sám, já si ale myslím, že tohle už je trochu moc. Více informací se dozvíte na Homelanu.

Dalšího pokračování se dočká snad nekonečná japonská série Final Fantasy, teď už jedenáctý díl. Hra vyjde na PC a Playstationu. Jestli jste někdy Final Fantasy hráli, určitě vás uchvátila nádherná grafika. Poslední díl bude spíše jako masivní multiplayerové RPG (MMORPG). Verze pro PS byla v Japonsku vydánu už asi rok zpátky a verze pro PC v listopadu. Kdy ale vyjde hra v Americe a v Evropě? Firma SquareSoft, která hru vyvíjí tvrdí že "někdy" tento rok. Necháme se překvapit. Další info opět na Homelanu.


Windows XP Patch 10.3.2003 | WindowsMicrosoft vydal další patch pro Windoxs XP s názvem "Application Compatability Fixes Stop Working After You Install the 328310 Update". Patch opravuje kompabilitu některých programů po nainstalování patche 328310. Je až neuvěřitelný, kolik patchů Micro$soft pořád vydává. To podle mě není dobrá reprezentace Win XP. Na druhou stranu je dobře že patche aspoň vydává, i když asi není týdne, kdy několik patchů nevyjde. Patch si můžete rovnou stáhnout nebo si přečíst více informací od Microsoftu.


Patch pro Highland Warriors v1.1Autor hry Highland Warriors - firma Data Becker - konečně vydal finální verzi prvního patche. Patch opravuje pády při singlu/multiplayeru, chyby při nahrávání nebo ukládání hry, a další grafické a animační chyby - kouř z domů atd. Mě se ale Highland Warriors moc nelíbily. Můžete si ho hned stáhnout.


Nový DetonátoryNVIDIA vydala oficiální certifikovaný ovladače Detonators již ve verzi 43.00 pro Windows 2000 a XP. Ovladače nebyli v minulých letech moc kvalitní a obsahovaly spoustu chyb, poslední dobou ale NVidia zapracovala a z "detonátorů" se staly špičkový ovladače. Download od NVidie.


$300 000 za Unreal engineZa tuhle nemalou sumičku si budou moci další firmy koupit licenci od Epic Games na provozování enginu, kterej používá Unreal 2. Tahle hra je společně s Unreal Tournamentem 2003 na dnešní grafický špičce, takže se není co divit. Více se dozvíte v článku na News Observer.


Grand Theft Auto 3 zadarmo!!!7.3.2003 vydala firma Rockstar Games původní Grand Theft Auto na svých stránkách zdarma ke stáhnutí! Ani se to moc nechce věřit, ale je to opravdu pravda. Hra byla přidána do sekce "Classics" a upravena do nové podoby kompatibilní i s Windows XP. Soubor má velikost 325 MB a před stáhnutím musíte ještě vyplnit malej dotazníček a pak už si můžete jenom užívat kultovní hru původně od DMA Design na svým kompu a legálně. Stránky jsou ale krutě přetížený, takže si možná chvilku počkáte, než se na vás dostane řada - mě se to povedlo asi až na 4. pokus.


Colin McRae Rally 3 screenyCodemasters 6.3.2003 vypustili 12 novejch screenshotů ze hry Colin McRae Rally 3 pro PC. Hra má vyjít někdy během léta. Zatím budou ve hře tyto auta: Ford Focus RS WRC, Mitsubishi Lancer EVO 7, Subaru Impreza WRX 44S, Citroen Xsara Kit Car, Ford Puma Rally, Citroen Saxo Kit Car, Fiat Punto Super 1600, MG ZR a Ford RS200. Několik obrázků si můžete prohlídnout taky na Hannes webu.


GeForce FX 5800 UltraGrafická karta s nejnovějším čipem GeForce FX byla nedávno vypuštěna, než se ale dostane k nám, chvilku si asi počkáme. Můžete se ale podívat na test výkonnosti. Už teď to ale vypadá na malej propadák, protože Geforce FX asi nebude tak výkonná, jak to vypadalo.V některejch testech pod Unreal Tournamentem 2003 je její největší soupeř Ati Radeon 9700 PRO o trochu výkonnější! GeForce FX se bude v Americe prodávat za 400 dolarů, což je o 80$ více než kolik stojí Radeon 9700 Pro.


HyperSnap-DX 5.04.01Hypersnap je program na pořizování screenshotů z her pro Windows. Dokáže "típnout" vaší obrazovku, aktivní okno, rám a dokonce hry v módech DirectX, Direct3D, 3Dfx, Voodoo a Glide, kde je to dost těžký. Program si můžete stáhnout, vřele ho doporučuju.


Nejprodávanější hryNPDTechworld vydal novej žebříček deseti nejprodávanějších her v Americe, kterej si můžete prohlédnout trošku níž. Na špici se drží C&C Generals, na který si můžete na Hannes webu přečíst recenzi, nebo stáhnout nějaký prográmky.

1. Command & Conquer: Generals - Electronic Arts
2. Sim City 4 - Electronic Arts
3. Tom Clancy's Splinter Cell - Ubisoft
4. Battlefield 1942: Road To Rome Expansion Pack - Electronic Arts
5. The Sims Deluxe - Electronic Arts
6. The Sims: Unleashed Expansion Pack - Electronic Arts
7. Unreal II: The Awakening - Infogrames Entertainment
8. MS Zoo Tycoon - Microsoft
9. Battlefield 1942 - Electronic Arts
10. Medal Of Honor: Allied Assault Spearhead Expansion Pack - Electronic ArtsMacromedia Flash Player 6.0.79.03.března vydala firma Macromedia updatovanou verzi přehrávače Macromedia Flash Player 6.0.79.0, bez kterýho se dneska na internetu neobejdete. Tato verze podporuje všechny platformy. Krátce po vydání v něm však byla objevena kritická chyba, takže hned vyšla oprava. Chyba může dovolit hackerům spouštět aplikace na počítači uživatele. Další informace najdete na stránce Macromadie. Můžete si ho samozřejmě stáhnout.


Nero 5.5.10.15aZatím poslední verze oblíbeného Nera-pro neznalé je to program na vypalování. Umožňuje zapisovat data, hudbu na CD-R i CD-RW. Podporuje vypalování obrazů ISO 9660, ISO mode 1 a XA mode 2, můžete s ním vypalovat "za letu", nebo naplnit cdčko nad jeho kapacitu-overburning. Stáhnout si ho můžete v sekci Download. Verze 5.5.10.15a je opatchovaná verze 5.5.10.15, která měla problémy s nějakými ovladači. Jestli jste si už stáhli verzi 5.5.10.15 a používáte Windows 95, 98 nebo Millenia, stáhněte si tent patch od firmy Ahead a rozbalte ho do instalačního adresáře Windows do složky "SYSTEMIOSUBSYS".


Herní novinky • Na Gamespot.com vyšlo preview na nekončící sérii her okolo Sims s názvem "The Sims: Superstar". Je to další z mnoha datadisků ke jedné z nejprodávanějších her (v zahraničí).


 • Sierra vypustila v Americe Empire Earth: Gold Edition do obchodů za cenu $39.95. Tato verze obsahuje originální hru, několik add-onů a strategickýho průvodce.


 • Podle oficiální stránky IL2: Forgotten Battles se tento populární letecký simulátor z 2. světový začal prodávat v Americe. 20.března bude hra dostání také v Evropě.


 • Společnost Ubi-Soft vydal slibované singleplayerové demo pro hru Rainbow Six 3: Raven Shield. Budete hrát za tajnou jednotku odstřelovačů. Demo obsahuje jednu misi hratelnou v několika módech ve třech obtížnostech. Už v demo uvidíte velkou rozmanitost zbraní. Demo si můžete samozřejmě stáhnout (mirror).


 • Na 3DGamers si můžete stáhnout nový video na World of Warcraft, ukazující více z 3D MMORPG od Blizzardu. Video trvá skoro 3 minuty ve vyském rozlišení a ukazuje herní svět, postavy a jejich činnosti.


 • Pokud hrajete Splinter Cell (screenshoty) určitě byste si měli stáhnout novej patch 1.1, kterej je nově k dispozici. Už dřív vyšel patch pro americkou verzi hry, teď konečně taky pro tu evropskou.


 • Všichni fanoušci Maxe Payne se mohou těšit na nové pokračování - Max Payne 2. Podle tiskové zprávy Take 2 hra vyjde až v roce 2004. • Patche pro Win XP  Pokud jste šťastnými majiteli Windows XP, měli byste si stáhnout 2 nový updaty pro tenhle OS. První opravuje chybu na počítačích s 1 GB RAM a víc při "uspání počítače" (režim spánku). Download od Micro$oftu. Další trochu závažbější patch opravuje tuto chybu: když naistalujete k Win XP Service Pack 1 a potom spustíte nástroj Obnovení systému k odstranění toho Service Packu, můžou se vám stát neaktivní všechna internetová připojení. Nemůžete vytvořit nové připojení a všechny položky v průvodci připojení jsou neaktivní. Kdo má tyhle problémy, měl by stahovat.


  Dva nové trailery  Webová stránka hry Enter the Matrix od InfoGrames podle kultovního filmu nabízí novej trailer(velikost 75 MB)na tuhle hru. Uvidíte několik rozhovorů s autory této hry a samozřejmě ukázky enginu. Vypadá to celkem zajímavě, podobně jako Bullet Time v Max Payne, jestli si vzpomínáte. Druhý video je ze hry Will Rock a ukazuje 1 minutu přímo ze hry. Jenom připomenu, že Will Rock bude first-person střílečka odSaber Interactive.


  Nejnovější | Nejstarší


  Hannes