<- menu návody návod - Hidden and Dangerous ->


Grand Theft Auto 3 - FAQ


Protože obliba týhle hry je opravdu obrovská, přináším vám tady často kladený otázky - FAQ. Měli byste tady najít řešení vašeho problému. Pokus si stále nevíte rady, můžete mi napsat. Můžete si přečíst taky návod a recenzi.

Kde se nachází a jak se létá s DODEM ?
Nachází se na 3.ostrově na letišti. Nacházejí se tam dohromady tři Doda:
 • Při vjezdu do letiště třetí hangár před tebou (jediný otevřený).
 • U Airportu na začátku rozjezdové plochy.
 • Když vjedeš do letiště, prorazíš závoru, tak se dej hned doleva kolem budovy. Na rohu zase zaboč doleva a Dodo se nachází v jednom ze tří hangárů.


 • Létání:
  postav se na rozjezdovou plochu, pro lepší soustředěnost vypni rádio a nastav si pohled zezadu letadla - lépe se to ovládá. Zabrzdi ruční brzdu a nech dostat motor do otáček. Při rozjíždění drž klávesu num6 dokud od vrtule letadla nezačnou létat jiskry. Jak začnou, num6 pusť a Dodo se vznese. Ihned začni MAČKAT num6 pro srovnání - letadlo musí letět rovně, jinak rychle nabere výšku ale ztratí rychlost, po čemž následuje pád. KLávesou num6 udržuj DODO ve vodorvné pozici. Nemačkej nikdy num9. Všechna zatáčení se dělají mačkáním, nikdy nedrž žádnou jinou klávesu kromě plynu (šipka dopředu). Jestli ani teď nevzlítneš, můžeš zkusit ještě několik věcí. Pomocí car stat editoru si můžeš zrychlit akceleraci Doda, a zkusit to znovu. Nebo se můžeš pokusit vzlétnout za aplikování cheatu na létání (vyťukáš v průběhu hry toto:"CHITTYCHITTYBB" - bez uvozovek samozřejmě).

  Co to je Ghost Townu a kde je?
  Ghost Town je shluk no solid (pouze viditelné - nedá se tam ani přistát ani nikde chodit) objektů. Je to vlastně pomocný prosotr který si programátoři vytvořili, aby mohli nahrát intro. (To jak zdrháš z té banky a tvoje "rádoby" koc na tebe vytáhne bouchačku.)Domy mají texturovanou pouze jednu stranu. Podle mého není to nic moc na podívanou, ale zajímavější na ghost townu je to, že ne každý se tam dostane. Jinak než Dodem se tam totiž nelze dostat. Kdo to chce tedy vidět, musí dokonale ovládat DODA. Ghost Town se nalézá u 3.ostrova za kopcem (ten u přehrady). Dá se tam tedy dostat buď přeletěním přes zmiňovaný kopec, nebo to vzít po pobřeží okolo kopce. Ghost Town:

  Jak do hry vložit moje MP3 ?
  Ano můžeš. Stačí si jen do adresáře mp3 zkopírovat vybrané mp3 a při hře si místo nějakého rádia vybrat mp3.

  V GTA3 je prý i tank ?
  Ano, tank doopravdy existuje. Nachází se na 2.ostrově u stadionu na základně (blíže to poznáš v jednom z úkolů), ale používat se může až po dohrání hry. S tankem pak můžeš plnit stejné úkoly jako s policií. Tank je skoro nezničitelný, ale pozor, říkám skoro (stačí do něho naprat několik střel z bazuky a nebo ho otočit na střechu a hnedka hoří) a dá se z něho ultra ničivě střílet. Také jsem poznal po dlouhých zkušebních jízdách a testech, že tank je nejrychlejší auto ve hře. Vím, říkáš si že Banshee nemůže v rychlosti nic porazit, ale budiž - s tankem se postav na nějakou málo frekventovanou ulici, přinejlepším letištní plochu, otoč hlaveň dozadu (NUM 4, nebo NUM5) dej plnej plyn dopředu, a pořád střílej. Při každém výstřelu se tank o něco z rychlí a jde to tak až do nekonečna. Tak už věříš? Vyzkoušej a uvidíš sám.

  K čemu jsou balíčky, skoky a výtržnosti ?
  Balíčky, skoky a výtržnosti jsou součástí hry a vyskytují se ve všech městech.

  Balíčků je dohromady 100 : Portland - 33 balíčků, Staunton Island - 36 balíčků a Shoreside Vale - 31 balíčků.

  Unikátních skoků je dohromady 20. Poznají se především svým odrazovým můstkem. V unikátních skocích se skáče většinou přes něco: střechu, bednu, řeku, propast, auta, letadla, nebo vrtulníky.

  Výtržností je také po všech třech městech rozházeno celkem 20. V nich jde především o vraždění jednotlivých gangů.

  Postupným sbíráním balíčků ti každý desátý balíček udělá to, že do tvého bunkru přibyde nějaká zbraň. Posbírané Balíčky, splněné skoky a výtržnosti jsou také nezbytné k dohrání hry na 100%.

  Kde je BF INJECTION potřebné do garáže ve 3.městě ?
  Nachází se v Portlandu tak kolem 19.00 hodiny k večeru v parku u telefonu zadávající závody, také jak jsi měl odvézt Misty, tak na tom místě, kde jsi troubil a ona vylezla.

  Kde je Mr. Whopee (zmrzlinář) ?
  Mr.Whoopee,nebo-li zmrzlinář se nejčastěji dá potkat 3.městě u vily Kolumbijců (odehrává se tady i poslední mise ve hře !)


  Hannes