Jak vypálit soubor BIN a CUE ?Toto je velmi častý dotaz. Uživatel si například stáhne nějaký program a ten je ve formátu dvou souborů. Jeden soubor je velký a má příponu BIN a ten druhý je malý s příponou CUE.

Jedná se o tzv. image CDčka, česky obraz. Je to vlastně jeden velký archív, kde jsou všechny soubory, které se potom objeví na CD. Soubor BIN je většinou větší než konečná velikost vypálených dat, takže se nemusíte bát že se na normální CD ten 800 MB BIN nevejde. Pro uspěšné vypálení potřebujete oba dva soubory (pokročilejší uživatel si dokáže vytvořit chybějící CUE, ale tím se teď nebudu zabývat).

Pro vypálení použijte váš běžný vypalovací program. Dnes asi nejpoužívanější Nero Burning Rom toto v pohodě zvládá. Dalším oblíbeným programem pro vyaplování imagů je Clone CD. Skoro všechny nové verze vyaplovacího softwaru už tuto činnost zvládají, pro docela slušný výběr se podívejte na pěknou stránku sem.

Popíšu postup ve zmiňovaném Neru:

Spusťte Nero, vypněte Průzkumníka. V horním menu vyberte "Recorder" a dále možnost "Burn image...". Nyní se vám otevře dialog pro zvolení souboru. V roletkovém menu "Soubory typu" zvolte "Image Files (nrg, iso, cue)" nebo rovnou "All files" a najděte požadovaný soubor CUE. BIN soubor musí být ve stejném adresáři jako CUE a měl by se i stejně jmenovat. Nyní už stačí vybrat rychlost vypalování. Před vypálením možná ještě budete upozorněni na nutnost uzvavřit CD. Nyní už stačí pár minut počkat....

Rating: Průměrný rating: 3Hodnotilo: 2
5 4321

compFAQ index


Hannes   
created by Hannes - 1Hannes@seznam.cz - hannes.gameplanet.cz