Jak na overburn v Neru ?Hodně častý problém je overburn - přepalování v asi nejpoužívanšjším programu Nero Burning Rom. Pokud chcete na 700 MB CD vypálit například 705 MB, nebo máte CDčka s vyšší kapacitou - například 90 minut, tak musíte v Neru zapnout podporu přeplňování CD.

Spusťte Nero, normálně si vytvořte kompilaci, kterou budete chtít vypálit. Až budete mít všechno vybráno, jděte do menu "Soubor" - "Předvolby" - záložka "Pro pokročilé/odborníky". Zde musíte zaškrtnout volbu "povolit přeplňování CD" a kapacitu nastavit například na 90 minut pro takové CD.

Stistkněte ikonku pro vypálení a v posledním nastavení na kartě "sekce" zaškrtněte "disk bez výsenásobných sekcí" a na kartě "vypálit" musíte vybrat dvě volby: "vypálit a uzavřít CD" a hlavně způsob zápisu "vypálit disk najednou" nebo "DAO/96". Nyní už můžete zahájit vypalování a vše by mělo v pořádku proběhnout.

Ještě dodám, že se nedoporučuje vypalovat tou úplně nejvyšší rychlostí co vaše mechanika zvládne. Navíc rozdíl mezi vypalováním rychlostí 24x a 48x je téměř neznatelný a proto vždy volte radší vždy o něco menší rychlost než je maximum mechaniky.Rating: Průměrný rating: 3Hodnotilo: 5
5 4321

compFAQ index


Hannes   
created by Hannes - 1Hannes@seznam.cz - hannes.gameplanet.cz