Game_blog


Breed singl demo 25.5.2003 | DemoPřesně podle slibu vydavatelů z Brat Designs a CDV na E3, vypustily tyto firmy na svět single-player demo sci-fi akční hry Breed. Jeho velikos je 124 MB a je ve verzi 0.6, takže se dají očekávat nějaké patche a updaty. Určitě si ale demo nestahujte, pokud nemáte dostatečně našlápnutou sestavu, protože nároky nejsou nízké: procesor 1.5 GHz, 256 MB RAM a 64 MB graf. karta. Stahovat můžete z Filefront, Breedfiles a JoltFiles.


3 nová shit dema 25.5.2003 | DemoPro mě zcela neznámá firma Titus Software vydala demo na jejich hru Robocop. V této 3D FPS sřílečce si zahrajete samozřejmě za plechového obrněnce Robocopa. Demo má velikost směšných 24 MB (jedna mise) a stahovat můžete např. z Worthplaying nebo z hp.

Pokud si chcete vyzkoušet hru Smash Up Derby, máte možnost tak učinit v novém demu. Účelem hry je co nejvíce zničit všechny nepřátele a v demu si můžete vuzkoušet 2 auta v singl závodu. Velikost dema je 125 Mb a můžete si ho stáhnout.

Renomovaný vydavatel JoWooD vydal hru Neighbours from Hell, kde je vaším úkolem co nejvíce naštvat vaše sousedy bydlící ve stejném domě. Už cena, za kterou se hra bude prodávat v Americe - $19.99 - napovídá, kam hra směřuje. Pouhých 20 MB si můžete stáhnout z webu Worthplaying.


American Conquest: Fight Back info 25.5.2003 | NovinkyCelkem nová hra American Conquest, která je vlastně vylepšenými Cossaks s trochu lehčí obtížnost (kdo hrál Cossaks, ví o čem mluvím :-). Přestože je to hra mladá a u nás ještě není ani moc rošířená, už se chystá první datadisk s názvem Fight Back. Toto samostatné rozšíření nabáídne podle tiskové zprávy 5 nových národů: obyvatele Aljašky, Portugalska, Nizozemí, Ruska a k tomu ještě Němce. Připravena je také nová kampaň s 26 misemi a zcela nový mód s názvem Battles. V tomto módu nebude figurovat vůbec žádná ekonomika, takže můžete neomezeně vyrábět vojáčky a soustředit se pouze na boje a bitvy. Datadisk také nabídne okolo padesáti nových jednotek - to je velice slušné číslo. Fight Back můžeme očekávat již tento podzim.


Humvee Assault demo a patch 25.5.2003 | NovinkyNa webu firmy Sylum si nyní můžete stáhnout nové demo a patch pro akční 3D hru Humvee Assault. Jak už název napovídá, budete si tady jezdit s terénními vozítky. Po aplikaci patche v1.1 se zlepší stabilita hry, umělá inteligence protihráčů a mnoho dalších věcí. Demo zase obsahuje jednu misi z plné hry, velikost je 149 MB. Stahovat můžete z domovské stránky.


Rise of Nations v obchodech 25.5.2003 | NovinkyNová real-time strategie z dílen Microsoft Game Studios se začala prodávat v Severní Americe. Za cenu 49.95 si tamější obyvatelé mohou vyzkoušet stavění velkých měst a infrastruktury, armády a mnoho dalšího. Podobně jako v Empire Earth a několika dalších hrách se v RoN podíváte od starověku až do let budoucích. Celkem je zde obsažena epocha 6000 let. Na výběr máte 18 národů a mnoho módů. Zajímavé je, že jsem si recenzi na tuhle hru přečetl v Levelu již před měsícem. Další informace najdete na oficiální homepage.


VIA Hyperion 4in1 v4.47 25.5.2003 | OvladačePokud máte stejně jako já základní desku s čipsetem VIA, určitě si stáhněte novou verzi ovladačů 4 v jednom s názvem Hyperion. Tento název vznikl teprve nedávno, v listopadu 2002. Podle různých testů přinášej sice malé, ale alespoň nějaké zvýšení výkonu. Stahovat můžete buď z webu, nebo z FTP. Podrobnosti si můžete přečíst na webu VIAarena.


Wi-Fi v hospodě 25.5.2003 | ZajímavostiPodle webu the Register se ve Velké Británie tento týden rozjel projekt bezdrátového připojení po Wi-Fi ve více než 1000 britských a irských hospůdkách. O připojení se starají firmy Broadcast Networks a Leisure Link Group a mají velké plány do budoucna. Zajímavá představa, že byste si u nás při pivku prohlíželi nejnovější informace skvělou rychlostí na svém notebooku. Toho se ale asi ještě hodně dlouho nedočkáme. Více informací najdete ve zmiňovaném článku.


Nový software 25.5.2003 | SoftwareWinRAR 3.20 Final - WinRAR je skvělý archivační program, který nabízí i český překlad. Sice není tolik používaný jako WinZip, ale určitě je také kvalitní a podle mě i uživatelsky pířívětivější. Na domovské stránce tohoto programu si ho můžete stáhnout, nebo si prohlídnout seznam změn.

Fraps 1.9D - Fraps je malý prográmek na sledování framerate (počet obrázků za sekundu) hlavně ve hrách. Podporuje DirectX i Open GL technologie. V rohu vašeho monitoru uvidíte kolik snímků hra generuje. Více na homepage.

VirtualDub 1.5.3 - Virtual Dub je výborný program pro zachycení a úpravbu videa, který podporuje mnoho vychytávek jako práci se soubory nad 2 GB, fast capture, spolupráci s kodeky, generování videa v reálném čase a mnoho dalšího. Tuto poslední verzi si můžete rovnou stáhnout. Pokud máte Pentium 4, musíte použít tuto verzi pro P4.

FAR 1.70 beta 5 - FAR je celkem dobrý souborový manažer, který vydává stejná firma jako WinRAR. Tato verze nese označení build 1634 - 09.04.200. Program si můžete přímo stáhnout, nebo si přečíst další informace.

GetRight 5.01 Final - Get Right je populární download manažer, který jako většina podobných prohramů umí stahovat z více zdrojů, navázet na přerušený downlaod a další finesy. Mě se teda moc nelíbil a používám konkurenční Flash Get. Novou verzi si můžete stáhnout a také si prohlédněte changelog.

Opera 7.11b - další verze Opery je na světě. Opera je považována za nejrychlejší browser vůbec a opravdu není špatné ji vyzkoušet. Bohužel je ale shareware, takže vám v neregistrované verzi bude zobrazovat banner. Jako vždy vyšly dvě verze: s Javou a bez Javy.

Fresh UI v6.00 - Pokud si chcete zpřístupnit velké množství skrytých nastavení nejen Windows, vyzkoušejte tento program, nebudete zklamáni.

DAEMON Tools v3.33 - s pomocí Daemon Tools si můžete vytvořit virtuální disk a ke spuštění programu či spíše hry vůbec nebudete potřebovat CD. Program dokáže udělat záložní kopie i her s ochranou SafeDisc (C-Dilla), Securom nebo Laserlock. Více info na hp, novou verzi si můžete také rovnou stáhnout.


Preview Nokia N-Gage 23.5.2003 | PatchWeb Rewired vydal preview, která informuje o posledním výstřelku Nokie, s názvem N-Gage. N-Gage je kombinace mobilního telefonu s přenosným herním systémem. Vzhled je celkem futuristický a snaha Nokie přilákat mladé lidi a vytlačit dominantní pozici GameBoye je jasná. N-Gage byla představena na E3. Podpora vydavatelů už je zajištěna, takže si na tomto hybridním telefonu můžete zahrát takové hry jako Tony Hawk's Pro Skater 4, Virtua Tennis, Super Monkey Ball, Ghost Recon, Rayman 3 a mnoho dalších. Více informací se dozvíte v preview.


Enter the Matrix patch 1.52 23.5.2003 | PatchOficiální stránka hry Enter the Matrix nabízí nový patch ve verzi 1.52. Po aplikování tohoto patche by se měla podle slov Atari "vyčistit a zlepšit grafika hry". Patch také opravuje spolupráci s EAX zvukem a zlepšuje podporu ALT + TAB pro přepínání aplikací. Stahovat můžete z webu hry, nebo rovnou z FTP.Vice city patch 1.1 23.5.2003 | PatchNa internetu se objevil první neoficiální patch pro Grand Theft Auto Vice City. Patch 1.1 opravuje špatné zobrazení a prolínání polygonů ve hře. Tato vada se objevuje pouze na některých kombinacích počítače a grafické karty. Pokud vám všechno funguje správně, neinstalujte tento patch. Velikost patche je 1.9 MB a stahovat můžete např. z Tiscali Games, Fileshack a od Take 2.


Nášup trailerů 23.5.2003 | TraileryNa webu Gameguru vyšla pěkná sbírka odkazů na trailery. Můžete vybírat z:

Age of Wonders: Shadow of Magic  (6 MB, DivX)
Call of Duty  (9 MB, DivX)
Crimson Skies (10MB)
Dark Age of Camelot Trials of Atlantis
Doom 3 (once again for those who missed this baby) 
Dungeon Siege 2 (2 MB, WMV)
Fallout Tactics Xbox (7 MB, DivX)
Greyhawk
Ground Control 2: Operation Exodus
Half-Life 2 Teaser Trailer (Hi-res DivX - USmirror)
Half-Life 2 Teaser Trailer (Hi-res, 16 MB, DivX - EU mirror)
Halo 2 (IGN)
Halo 2 (85MB)
Microsoft Train Simulator 2  (5 MB a 6 MB, DivX)
Red Faction on N-Gage (9MB)
Sam & Max- Freelance Police
Secret Weapons Over Normandy
Shadow Ops
Sinbad (2 MB, DivX)
S.T.A.L.K.E.R. Oblivion Lost (FilePlanet)
S.T.A.L.K.E.R. Oblivion Lost (PC.IGN)
Star Wars- Knights of the Old Republic
Star Wars Galaxies
Star Wars Republic Commando
The Sims 2
Thief III  (10MB)
TRON 2.0
Batman: Rise of Sin Tzu
Beyond Good & Evil
Broken Sword 3 (6,5 MB)
Crouching Tiger, Hidden Dragon
Charlie's Angels
Deus Ex: Invisible War Shaky Cam (10MB)
Drake
Empires: DotMW(1,5 MB)
Freelancer (710 kb)
Full Throttle II(5,5 MB)
Jedi Knight III (4 MB)
Magic the Gathering(5 MB)
Neuro E3 (8 MB)
Pitfall Harry
Raven Shield Xbox(6 MB)
Secret Weap.ov.Normandy(3,5 MB)
Spider Man 2
SW: Knights of Old.Rep.(3 MB)
Tomb Raider: AoD (6 MB/19 MB)
Trinity


Unreal Tournamnet 2004 23.5.2003 | NovinkyHomelan na svých stránkách vydal první dojmy nad připravovanou hrou Unreal Tournamnet 2004. Autoři měli možnost na E3 v Americe vyzkoušet jeden ze zkušebních buildů této hry. V pokračování UT 2003 můžete čekat vlastně to samé co v současném dílu a k tomu 2 nové bonus packy, 20 nových map, nové módy (například se zde opět objeví Assault z původní verze) a dokonce bojová vozidla a letadla. Stáhnul jsem si celkem pěkný in-game trailer z této hry a vypadá to opravdu zajímavě. Vývoje se opět chytly firmy Epic Games Inc. a Digital Extremes. Akorát se mi moc nezdají ty vozítka, ale jinak se můžeme tento podzim těšit na zajímavou hru. Zmiňovaný trailer najdete na Tiscali.


Nové ovladače Catalyst 23.5.2003 | OvladačeNa stránkách ATI se objevila nové verze ovladačů ATI Catalyst Drivers v3.4, která se rychle začal šířit na další mirrory. Vybírat můžete z verze pro WinXP a 2000 nebo pro Win98. Nárůst výkonu je sice nepatrný, ale alespoň trošku nahoru vylezl. Stahovat můžete ze stránek ATI.


E3 babes 23.5.2003 | WOWNa E3 se to pěknými dívkami, které předváděly nějký nový produkt či hru jenom hemžilo, a tak není divu, že se na internetu objevilo celkem dost galerií těchto sličných dívek. Fotografie si můžete prohlédnout například na Homelanu, Bonuswebu, Gamestaru, podruhé na Homelanu nebo na Gamezone.Nové Detonátory v44.03 WHQL 23.5.2003 | OvladačeJak NVIDIA slíbila, vydala novou verzi svých ovladačů k grafickým kartám GeForce a to ve verzi 44.03 s certifikací WHQL. Podle této stránky jsou v nich následující novinky:
-Delivers an incredible 30% increase in performance over previous Detonator 40 drivers**

-The industries only true Unified Driver Architecture (UDA) - supports over five generations of NVIDIA GPUs - from TNT to GeForce FX -all in a single driver binary

-The industry's best Microsoft DirectX 9 support

-Ultimate "The Way It's Meant to be Played" experience

-nView 2.0 multi-display technology increases productivity and provides the necessary tools to control the way users access and view applications.

-NVRotate enabling image rotation on today's advanced flat panel displays.

-NVKeystone allows for real-time image correction on portable projectors and heads-up displays.

-Digital Vibrance Control 3.0 allows users to adjust color controls to achieve accurate, bright colors under all conditions.

* 44.03 is WHQL Certified for the GeForce FX family of GPUs ** Performance results based upon GeForce FX 5600 Ultra running UnrealTournament 2003 Antalus flyby.

Stahovat můžete ze stránky NVIDIE.


Civilization III demo 23.5.2003 | DemoS velkým spožděním konečně firma Atari vydala demo hry Civilzation 3. Už je tomu dlouhých 16 měsíců co hra vyšla :-) Vyšly dokonce dvě verze, jedna jako normální demo a druhá Game Of The Year Demo. Velikost je přibližně 377 MB a stahovat můžete z webu Download com: Civilization 3 Demo - Civilization 3 GOTY Demo


K-Lite Codec Pack 2.03 Final 23.5.2003 | SoftwarePokud chcete bez problémů přehrávat všechno video a hudbu na vašem počítači, určitě budete potřebovat množství kodeků. Ty nejpoužívanější najdete v prográmku Kazaa Lite codec pack, který vyšel v nové verzi. Obsahuje ale i nějaké speciální kodeky různých méně používaných programů. Před jeho instalací je důrazně doporučeno odstranit všechny předchozí verze. Mnoho podrobností se dozvíte v tomto readme. Stahovat můžete z několika mirrorů: 1 - 2 - 3 - 4 - 5


Připravuje se Dungeon Siege 2 23.5.2003 | NovinkyMicrosoft Game Studios oznámilo, že nejlépe prodávané RPG od Gas Powered Games Dungeon Siege se dočká druhého pokračování. Dungeon Siege 2 se momentálně vyvíjí a vydání se plánuje na rok 2004. Další informace najdete na homepage.Rise of Nations demo 17.5.2003 | DemoMicrosoft oficiálně vydal první hratelné demo pro Rise of Nations. Tuto hru vyvíjí studio Big Huge Games a jedná se o rela-time strategii. Podle slov Microsoftu si hráči v demu mohou vybrat ze čtyř z celkem 18ti národů,které jsou v plné verzi hry. Demo také obsahuje tutorial. Jeho velikost je 194 MB a stahovat můžete např. z webu MS, Fileshacku, nebo z webu Worthplaying.Nový vir Fizzer 17.5.2003 | NovinkyNa internetu se začal masivně šířit nový červ I-Worm.Fizzer. Tento vir se šíří prostřednictvím emailů a také p2p programem Kazaa. Také obsahuje kód trojského koně, takže dovoluje útočníkovi vzdáleně kontrolovat napadený počítač. V emailu je vygenerována náhodná adresa odesilatele, takže nepoznáte skutečného autora pošty. Další podrobnosti v angličtině najdete na webu Viruslist.

Radeon 9800 PRO s 256 MB pamětí 17.5.2003 | HardwareTeprve nedávno začala ATI vyrábět novou verzi svého grafického čipu Radeon s pamětí o velikosti 256 MB a už je na spousta stránkách mnoho recenzí. Tato ještě výkonnější varianta než model s 128 MB je ale stejně méně výkonná než současná karta no.1 Geforce FX 5900 ULTRA. Ta by měla NVIDII vrátit slávu po velice slušném propadáku s GeForce FX 5800, která by se dala spíše přirovnat k vysavači. V článku najdete mnoho obrázku například z UT 2003, Asherons Call, Quake 3 a mnoho dalších zajímavých informací. Recenze a články o GeForec FX 5900 Ultra i Radeonu najdete na těchto stránkách: Tech Report, Bjorn3D, HardOCP, AnandTech, NeoSeeker, Hexus a Tom's Hardware


Šílení přetaktovávači 17.5.2003 | HardwareJak už jsem zde několikrát psal, spousta šiovných jedinců, převážně Japonců, se velice ráda pouští do přetaktování procesorů na maximální hodnoty. Teď jsem našel další stránku, kde se partička takových nadšenců rozhodla přetaktovat P4 3.06 GHz na Pentium 4 s frekvencí procesoru přes 4 GHz. A skutečně se jim to povedlo! Vybral jsem jeden pěkný obrázek, celý článek si můžete přečíst na této stránce, včetně větších obrázků.


Nové alternativní prohlížeče 17.5.2003 | SoftwareTéměř ve stejnou dobu vyšly dvě nové verze dvou alternativních prohlížečů. První z nich je Opera 7.11 Final, která je jako obvykle ke stažení ve dvou verzích: s Javou, bez Javy. Ještě si můžete prohlédnout changelog (seznam změn). Druhým prohlížečem je také celkem oblíbená Mozilla (verze pro Windows). Ta se dočkala verze 1.3.1 a narozdíl od Opery je naprosto freeware. Mozilla je původně určená pro Linux (stáhnout Linux verzi) a je pokračovatelem Netscapu.


Demo hry Hulk 17.5.2003 | DemoPokud si chcete vyzkoušet zahrát za zeleného mužíka s podivným názvem Hulk, můžete tak udělat v novém demo této akční hry. Hra je motivována filmem, který teprve vyjde a hlavní roli v něm hraje právě Hulk. Demo obsahuje 2 levely a konečné verze se dočkáme někdy v tomto létě. Stahovat můžete z několika mirrorů: Worthpalying, 3DGamers a homepage ftp.


Finální demo Tropica 2 17.5.2003 | DemoFirma Gathering of Developers konečně vydala finální demo pro jejich celkem novou hru Tropico 2: Pirate Cove. Druhého dílu se chopila firma Frog City a nedopadl tak dobře jako díl první, kde jste řídilo svojí banánovou republiku. Dřívější demo Tropica 2 už jsem hrál, nějak mě ale nenadchlo. V tomto demu si můžete vyzkoušet 2 úrovně z plné hry po stažení 147 MB. Další informace najdete na stylové hp, kde najdete také nějaké wallpapery a další, stahovat můžete od Fileshacku a Worthplaying.


Novinky o Flashpointu 2 17.5.2003 | NovinkyCodemsters vydali toskové prohlášení kde oznamují další novinky o připravované akci Operation Flahpoint 2. Děj se prý bude odehrávat v jihovýchodní Asii, Africe a střední Evropě. Nyní se pracuje na designu a vydání se plánuje ke konci roku 2004 na PC. Na vývoji se stejně jako na prvním díle podílí pražská firma Bohemia Interactive a o distribuci se postarají Codemasters. Slušná část děje se bude také odehrávat ve Vietnamu /trochu podobnost s Vietcongem, že?/ v 60.letech. Opět budete moci používat mnoho vozidel, zbraní, velet své skupině vojáků a dokonce si zalétáte i ve stíhačkách.


Následující | Nejstarší


Hannes     TOPlist