<- menu návody A-I návod - Desperados ->


Command & Conquer: Renegade


Jelikož tuhle hru mám, tak jsem se taky trochu zajímal, jak na ní. Ačkoli se zde jedná "jen" o střílečku, může se sem tam vyskytnout nějaký zádrhel, jak v postupu hrou, tak s vyřízením jednoho ze tří bossů. A zde už to všem máte.

1.Rychlost nadevše
Nejenže se jednotky NODu objevují jak houby po dešti, navíc jsou leckdy parádně rychlé a v pozdějších misích znamená jejich dobře mířená rána odchod do důchodu. Snažte se tedy být co nejrychlejší a moc se někde nezdržovat, zvlášť pokud je nablízku nějaký oficír, který přivolává posily. Prostě nenechte nepřítele seskupit do velké přesily.

2.Neocenitelná přesnost
Nevím, jak na vyšší obtížnosti, ale na nejlehčí vám se sniper-puškou stačí jedna rána kamkoli, abyste skolili snad jakéhokoli protivníka. Na těžší obtížnosti tedy doporučuji pečlivé míření. Míření na protivníkovu hlavu se však vyplatí vždy, přinejmenším si tím ušetříte cenné náboje do těch lepších zbraní.

3.Využívání výzbroje
Jelikož Renegade nabízí ve svém sortimentu nejrůznější zbraně, nebude to asi jen tak. Je jasné, že s obyčejnou pistolí nezastřelíte už žádného templáře nebo člena hand of nod. Ve většině prvních misí se jednoznačně osvědčily automatické zbraně pod číslem dva. Nejenže rychle pálí, ale také mají docela slušný účinek. Ihned jak se vám naskytne příležitost, neváhejte použít laserové zbraně a později ani rotační laser či mimozemskou zbraň s magnetickými výboji. Granátomet jsem prakticky vůbec nevyužil, raketomet hlavně na vozidla či věže. Takový plamenomet se hodí v uzavřených prostor a spolu s tibériovou obdobou nadělá z nepřátel slizkou skvrnu na podlaze. Hlavě se vyvarujte používání tibériových zbraní na mutanty a jim podobným, nejednou se mi stalo že má zbraň dodávala mutantovi nové životy :-). Dálkově odpalované bomby používejte hlavně na kontrolní panely budov a neobratné věže. Jednoznačně nejmocnější zbraň v celé hře hned po IONtovém a nukleárním zaměřovači je pulsní zbraň, je poslední pod číslem sedm. Její zásah zničí jakékoli vozidlo nanejvýše dvě rány a se všemi bossy si také hravě poradí. Nábojů je ale málo a doba nabíjení také není nijak zázračná, raději ji využívejte jen v krajních případech.

4.Široká paleta nepřátel
Tak tento bod se týká hlavně nepřátel nacházejících se v misích od takové poloviny hry. Příslušníci jednotek hand of nod a templáři jsou poté rozhodně největší hrozbou a jejich zneškodnění je při vyšším počtu docela obtížné, proto pozor. Ostatní pěší jednotky vyjma raketometníků a sniperů (nepříjemná záležitost) jsou pro každého hráče jen malým zdržením. Z vozidel je podle mě nejnebezpečnější plamenometný tank (uškvaří téměř vše) a obrněné vozidlo pěchotu, které disponuje velmi otravným kulometem - doporučuji ihned toto vozidlo eliminovat. Ostatní vehikly nepředstavují velkou hrozbu, snad jen ještě útočné vrtulníky Apache, které ovšem sundáte jednou ranou z raketometu, trefit se je ale věc druhá. Poslední méně frekventovanou hrozbou je defenzivní budova Lighting obelisk, všem hráčům strategie velmi dobře známá. Jeho laser je smrtící.

5.Vozidla, vozidla
Ve většině misí můžete nasednou do nějakého toho vozidla, ať už je to tank či džíp, rozhodně jej využijte. Ušetří vám čas rychlou jízdou a palebná síla i jinak slabého džípu je proti pěchotě neocenitelná. Většina tanků si poradí i s vrtulníky, takže proti výsadku posil je to také moc dobrá zbraň.

6. Přátelské jednotky
Několikrát také narazíte na civilisty se zbraněmi, nestřílet! Je to hnutí odporu proti NODu a jejich pomoc sice nebývá moc užitečná, ale alespoň někdy získáte čas mířit, než se nepřátelské jednotky vyřádí na nich :-)

7.Sejvovat, sejvovat
Podle mě neocenitelná rada. Pozice ukládejte často, jelikož procházet jednu misi několikrát od začátku jistě není nic příjemného. Pozor si ale dávejte kde si hru uložíte, není nad to dát quick save zrovna když za vteřinu na vás přilétne raketa.

8. Plnění úkolů
Každá mise má svůj primární cíl či cílů rovnou několik. Snad vždy se vám naskytne možnost splnit i nějaký ten vedlejší, jako třeba zničení proti-vzdušných věží nebo zničení nějaké budovy. Pokud chcete narazit i na bonusové úkoly, které se vám zobrazí až po jejich splnění, procházejte vše, každou budovu a každé místo. Nejvíce se vyplatí ničit vše na čem bude byť jen třeba kousek znaku NODu. Většina těchto bonusových úkolů je právě skryta ve vyřazení konkrétní budovy mimo provoz. Není lepší pohled než na doutnající elektrárnu a bezmocný obelisk, v němž se v tmavých koutech skrývají bezmocní inženýři :-)

Hannes