Co teď hraju já...


 14.1.2003
Po delší době zase něco napíšu. Od minulýho článku už uplynulo docela dost času. Kdybych měl pokračovat s hodnocením Warcrafta, tak bych řek, že to je naprosto úžasná hra. Naštěstí jsem ji měl v angličtině, protože jsem několikrát slyšel i viděl českou verzi a tam ten dabing není nic moc. Prostě na to nejsem zvyklej z tý záplavy anglickejch her. Warcrafta jsem dohrál, na obtížnost Normal, ani mi to nepřišlo tak těžký. Akorát poslední mise, kdy musíte zdržet 45 minut téměř nezničitelnýho bosse se mi napoprvý nepovedla, ale potom už to šlo. Takže jsem to dohrál a zkoušel taky jednotlivý mise, který se vám postupně zpřístupňujou. Ty mise jsou ale dost těžký, dokonce bych řek, že až přehnaně těžký. Ale celkovej dojem z týhle hry je fakt super. Bohužel jsem nezkoušel po netu, ale od lidí, který znám a hrajou i v nějakejch klanech jsem slyšel, že je to fakt nářez. Jedna hra trvá většinou jenom 10-30 min, takže ne jako v AoE 2, tam se to počítalo většinou na hodiny. Po dohrání jsem si pučil od někoho trochu starší, ale pořád dost dobrou vtipnou střílečku No one lives forever. Sice už vyšla dvojka, ale tohle mi stačilo. Je to docela dost srandovní. Hrajete za půvabnou agentku Kate Archer, ale to asi všichni správný pařani ví. Hra je to celkem dlouhá, takže mi to chvíli trvalo. Jsou tam asi tři mise na způsob Thiefa, kdy se prostí musíte nepozorovaně někam dostat, nespustit poplach a třeba něco ukrást a zase se vrátit. Ty jsou dost těžký. Ve hře dostáváte do rukou nejnovější vynálezy, se kterejma se před misí seznámíte na základně. Většinou se bez nich ve hře neobejdete. Takže jsem to taky dohrál a už se docela těším na tu dvojku, jak to bude vypadat. A poslední hrou, na kterou se za ty tři měsíce dostalo jsou Desperados. Určitě jste o nich už slyšeli, je to jako Commandos ale na divokým západě. Jestli jste hráli první Commandos, tak víte jak to bylo ukrutně těžký, bez cheatů to dohrál málokdo. Dvojka už byla celkem lehká, ale ty Desperados jsou někde mezi, spíš víc k jedničce. Hra má 25 misí. Já jsem teď v 18. a už několikrát jsem myslel, že se na to vybodnu. Hlavně Forrtezza je pekelná. Chci to dohrát, samozřejmě bez cheatů, ale nevím jestli se to podaří. Top vám napíšu zase v příštím článku. Caramba, he's cut down! 6.10.2002
Prázdniny byly dost dlouhý, vlastně ještě delší než normálně kvůli záplavám, takže jsem šel do školy až 14.září. Proto jsem taky stačil něco zahrát, i když toho není zase tak moc. Splnilo se mi přání z minulýho sloupku a na stole leželo Grand Theft Auto 3. Hra je to tak dobrá, že na Hannes webu můžete najít recenzi, návod a hodně obsáhlej download pro tuhle hru. Už minulý díly byly dost zábavný, ale tohle je fakt nejlepší. Ta hra mě prostě nenechala, musel jsem ji dohrát. Některý mise nebyly zrovna nejlehčí, ale je to za mnou. I teď, když to mám asi 2 měsíce dohraný, tak si jenom tak sednu do nějakýho slušnýho auta, naladím rádio a prostě se projíždím městem. Pořád ještě občas narazím na nějakej nesplněnej úkol nebo tak. To se vám asi u téměř žádný hry nestane, aby jste ji po dohrání hráli dál. Prostě mě to chytlo.
Na začátku roku si nějakej kamarád koupil Warcrafta 3, tak jsem si ho hned půjčil a začal hrát. Už je to fakt dávno, co jsem hrál dvojku ale to čekání se celkem vyplatilo. Sice už jako většina středoškoláků nemám moc času na hraní, ale někdy se nějaká ta hodinka najde. Warcraft 3 má opravdu silnej příběh, takže vás do hry taky vtáhne jako GTA, ale tolik mě to nebaví. Už jsem celkem daleko a některý mise se mi zdaj dost těžký. Celkově je ta obtížnost dost těžká, nevím jestli to vůbec dohraju. Určitě to ale je hra, kterou by si měl každej nejenom stratég vyzkoušet. Uvidíme jak to dopadne se mnou. 29.6.2002
Dal jsem tomu psaní trochu přestávku, nějak nebyl čas, ale už jsem zase tady s dalším pokračováním. Heroes mě už celkem omrzel. Dohrál jsem jednu kampaň, a nějak mě to přestalo bavit. Nevím čím to, ale trojka se mi zdá trochu lepší. Takže jsem to utnul. Abych měl co hrát, sehnal jsem Dungeon Siege. A to je fakt dobrý. Ta hra mě chytla jako málo co. Kdo to nikdy neviděl, tak je to takový akční RPG. Prostě ne jako Might and Magic, ale víc se to tam bije. Samozřejmě tam nějaký ty RPG prvky taky jsou, ale ne moc. Máte jenom 4 skilly (obratnost, síla, bojová a přírodní magie), takže to není nějak moc složitý. V recenzi ve Score jsem čet, že na dohrání se bude potřebovat nejmíň 40-50 hodin. Buď to moc nehráli, nebo to tam hrát neuměj, ale já to dohrál za 30 hodin a prolez jsem úplně všechno. Fakt to stojí za to, alespoň zkusit. Takže tohle jsem dohrál. Jenomže ve hře je prej ještě asi 10krát(!!) větší svět v multiplayeru. To je sice pěkný, ale hrát to po modemu fakt nejde, takže to jde mimo mě. Na oficiální stránce si ale můžete stáhnout různý módy, editory, mapy, takže tím se vám hra prodlouží.
Teď ale přicházej prázdniny, a tak když budu někde u compu, bude daleko víc času než při škole. Chtěl bych si od někoho sehnat GTA 3, prej je to fakt dobrý. Uvidíme.
 28.4.2002
Tak Empire Earth mě fakt nechytnul. Bylo to tak nějak dost těžký, i když mi jinak strategie celkem jdou. Asi po čtrnácti dnech jsem to vymazal. Pak jsem se vrátil k starýmu dobrýmu Unreal Tournamentu. To je prostě super hra ana dobu, kdy byla vydaná, to musela bejt fakt pecka. Je to asi taky jediná hra, kterou občas zapařim po netu. Jenomže proti všemožnejm klanům a taky lidem který používaj cheaty se to hraje docela blbě. Ale občas to tam taky vyhrávám. Teď jsem ale dělal zkoušky, takže na hraní nebyl skoro žádnej čas. Jenomže zkoušky mám za sebou a tak se to konečně trochu rozjíždí. Sehnal jsem Heroes of Might and Magic 4, a to je teď moje hlavní herní náplň. Kdo tu hru má, tak mi určitě dá za pravdu, že když vás to chytne, tak hrajete fakt dlouho. To si potom jenom říkáte: "Ještě postavím jednu budovu a konec." Jenomže vy stavíte pořád dál a dál. Tu hru mám rád taky proto, že jsem měl předchozí 2 díly série.
A abych hrál taky něco akčnějšího, tak sháním Command & Conquer: Renegade, kterej je taky prej fakt dobrej. Tak zase za měsíc. 28.3.2002
Asi před tejdnem jsem dohrál Medal of Honor: Allied Asault, což byla celkem slušná hra, nicméně pár chybiček taky měla. V levelu dokonce psali, že to je uchazeč o titul nejlepší hry roku, ale tak dobrá mi zase nepřipadala. Rozhodně to však byla slušnaá hra na atraktivní těma 2. světový války. Rozehrál jsem to podruhý na těžší obtížnost, dostal jsem se tak do poloviny, ale pak už mě to nějak přestalo bavit. Všechno už jsem znal, věděl jsem, kde mě co překvapí a tak. Tak jsem toho nechal a hledal jsem nějakou novou hru. Momentálně se teprve seznamuju s novou strategií Empire Earth. Píše se o ní, že překonala AOE, ale mě to tak (aspoň doposud) nenadchlo. Ale asi si mě to podmaní, protože všechny realistický real-time strategie mě celkem baví. U týhle hry mě ale štve, že když máte hodně jednotek, tak se to asi každejch 30 vteřin na chvilku sekne, opakuje to ten samej zvuk a prostě to votravuje. Jinak to ale vypadá slibně.Více informací vám snad přinesu v dalším sloupku.